Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWycieczka „Śladami dziedzictwa rodziny von Ballestrem”


Serdecznie zapraszamy wszystkich - od najmłodszych do najstarszych, od największych do najmniejszych - mieszkańców Gliwic i okolic do udziału w bezpłatnej wycieczce „Śladami śląskich potentatów – rodzina von Ballestrem” 19 czerwca 2015 roku.  

 

 

 

 

 

 

Wycieczka „Śladami dziedzictwa rodziny von Ballestrem”
19 czerwca 2015 roku
Start: godz. 11:00
Zbiórka: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach
ul. Bojkowska 37

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w kolejnej w tym roku wycieczce tematycznej organizowanej przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przy wsparciu Urzędu Miasta w Gliwicach.  Tym razem wycieczka poświęcona jest śląskim potentatom – rodzinie von Ballestrem. Organizowana przez nas wycieczka stanowić będzie swoistą podróż w czasie, podczas której zaprezentowane zostaną losy niezwykłej rodziny, architektura przemysłowa, mieszkalna i pałacowa, której byli fundatorami. Mimo ogromnego wkładu śląskich potentatów w rozwój regionu, wiedza na temat ich dokonań, a także na temat samej rodziny, wciąż jest wśród lokalnej społeczności fragmentaryczna. Wycieczka  stanowić będzie zatem doskonała lekcję historii regionu, dostarczy niezapomnianych refleksji nad jego specyfiką, a także pomoże w odkryciu ciekawych i znaczących pokładów dziedzictwa Górnego Śląska opartego na rozwoju gospodarki i kultury, czasem w ogóle nietkniętego zębem czasu, jego wieloletnich gospodarzy.

UWAGA: Wycieczka jest bezpłatna, lecz płatne jest zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Pławniowicach (bilety normalne - 11,00 zł, ulgowe - 6,50 zł dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych). Koszty te poniesie każdy uczestnik indywidualnie, przy wejściu, o czym zostanie uprzednio powiadomiony. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uwaga! Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 10 uczestników. Czas trwania: ok. 4 godziny. Nie przewidujemy poczęstunku. Osoby zainteresowane prosimy koniecznie o potwierdzenia uczestnictwa.« wsteczKONTAKT
Aleksandra Bernais,
tel.: 32 461 20 70,
fax: 32 461 20 71,
E-Mail: aleksandra.bernais@haus.pl
PARTNERZY


Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice