Logo DWPN 1%

Wieczór z polskimi i niemieckimi chanson
Dodaj do ulubionychGościem pierwszego w tym roku spotkania organizowanego w ramach cyklu „HAUSbesuche- Spotkania DOMowe” przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej będzie pochodząca z Zielonej Góry Jolanta Wolters, piosenkarka i chansonistka. 14 maja 2015 o godz. 18:00 artystka zaczaruje publiczność niemieckimi oraz polskimi piosenkami chanson w Stacji Artystycznej w Gliwicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 HAUSbesuche – Spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu

Wieczór z polskimi i niemieckimi chanson w wykonaniu Jolanty Wolters
14 maja (czwartek) godz. 18:00
Stacja Artystyczna na Rynku 4 w Gliwicach

 

Gościem pierwszego w tym roku spotkania organizowanego w ramach cyklu „HAUSbesuche- Spotkania DOMowe” przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej będzie pochodząca z Zielonej Góry Jolanta Wolters, piosenkarka i chansonistka. 14 maja 2015 o godz. 18:00 artystka zaczaruje publiczność niemieckimi oraz polskimi piosenkami chanson w Stacji Artystycznej w Gliwicach (Rynek 4).

Jolanta Wolters we wczesnych latach dziecięcych rozpoznała swój talent wokalny  i już w wieku 7 lat występowała w różnych zespołach ludowych oraz baletowych. Artystka, która śpiewała także w grupach muzycznych grających muzykę rock, pop i soul, zdecydowała się powrócić do utworów chanson. Kariera poprowadziła ją do Zagłębia Ruhry, gdzie do dzisiaj mieszka. Mimo to, największe sukcesy odniosła w Polsce. Między historią a śpiewem, niemiecką a polską kulturą – Jolanta Wolters jest pośredniczką kultury, która dzięki muzyce potrafi połączyć Polskiej i Niemcy oraz ich historię. Oprócz tego, wokalistka znana jest dzięki czytaniom i pieśniom Marlene Dietrich. W roku jubileuszowym Edith Piaf, znanej francuskiej pieśniarki, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej chce przypomnieć dwie wielkie chansonistki, który dzięki muzyce łączyły kultury i narody.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (haus@haus.pl bądź 32 461 20 70) do dnia 13 maja 2015 br.« wsteczKONTAKT
Dom Współpracy Polsko Niemieckiej
haus@haus.pl

32 461 20 70
PARTNERZY


Konsulat RFN w OpoluStacja Artystyczna w GliwicachMiasto Gliwice