Logo DWPN 1%

Dziadek był w Wehrmachcie
Dodaj do ulubionychJuż 8 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego Wioletty Weiß „Dziadek był w Wehrmachcie”. Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja z reżyserką oraz autorami wystawy „Dziadek z Wehrmachtu. Doświadczenie zapisane w pamięci”.

 

 

 

 

 

 

Pokaz filmu: „Dziadek był w Wehrmachcie”
i rozmowa z reżyserką Wiolettą Weiß
8 kwietnia (środa) 2015 r. o godz. 17:00
Muzeum
Śląska Opolskiego
(ul. św. Wojciecha 13, Opole)

 

„Dziadek z Wehrmachtu”, który stał się politycznym wydarzeniem, jest obecny i nadal można go spotkać w rzeczywistości. Pochodząca z Polski dziennikarka niemieckiej telewizji RBB, Wioletta Weiß, przeprowadziła wywiady z byłymi żołnierzami Wehrmachtu. Film dokumentalny „Dziadek był w Wehrmachcie” ukazuje losy mężczyzn, żyjących ówcześnie na niemieckich terenach, którzy w czasie wojny zostali powołani do Wehrmachtu. Po zakończeniu wojny wielu z nich zdecydowało się na życie w Polsce. Wioletta Weiß w swoim filmie krytycznie analizuje te decyzje, a przede wszystkim doświadczenia dziadków.

Po pokazie filmu odbędzie się rozmowa z reżyserką oraz autorami wystawy „Dziadek z Wehrmachtu. Doświadczenie zapisane w pamięci”.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, faksem lub telefonicznie) do dnia 6 kwietnia 2015 roku.« wsteczKONTAKT
Weronika Wiese,
weronika.wiese@haus.pl,
tel. 32 461 20 70
PARTNERZY

Partnerzy:

 


Konsulat RFN w Opolu


Muzeum Śląska Opolskiego


RBB