Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSzkolenie dziennikarsko-historyczne w ramach projektu "Archiwum Historii Mówionej"

40 uczestników IV edycji projektu „Archiwum Historii Mówionej-www.e-historie.pl” zakończyło udział w szkoleniu historyczno-dziennikarskim zorganizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Podczas szkoleń młodzi dziennikarze projektu rozszerzyli swoją wiedzę na temat losów Ślązaków w trakcie II Wojny Światowej, bezpośrednio po wojnie oraz dowiedzieli się, jakie dzieje i zawirowania historii towarzyszyły Ślązakom w Polsce, do przełomu demokratycznego w 1989 r.

W związku z obchodzoną w tym roku rocznicą 40-lecia istnienia Diecezji Opolskiej, jednym z punktów szkoleń był temat: Kościół katolicki na Śląsku w okresie Polski Ludowej. Uczestnicy IV edycji przeprowadzą wywiad ze świadkiem historii na temat ich przeżyć związanych z losami kościoła w tym okresie.

„Jak profesjonalnie podejść do wywiadów ze świadkami czasu?” - na to pytanie odpowiedzi udzielał red. Krzysztof Ogiolda, z Nowej Trybuny Opolskiej, który odkrywał przed uczestnikami tajniki dziennikarskie.

Drugiego dnia szkolenia, dziennikarze z Zespołu Producenckiego „Pro futura” przeprowadzili szkolenie techniczne z obsługi narzędzi radiowych, nauczyli jak wgrywać i montować wywiady radiowe. Zaś po szkoleniu uczestnicy projektu „Archiwum Historii Mówionej” wyruszyli na poszukiwanie świadków historii.

Efekty ich pracy mogą Państwo mogli śledzić na stronie: www.e-historie.pl, gdzie oprócz wywiadów ze świadkami czasu, znajdą Państwo wiele interesujących wątków tematycznych o Śląsku.

  

 « wsteczKONTAKT

Izabela Marzodko,

tel. 77 40 25 105, faks: 77 40 25 115,

e-mail: iza.marzodko@haus.pl

PARTNERZY

Organizatorzy:

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Finansowanie: