Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSłowa moje spadochrony – prezentacja wystawy o Horście Bienku w Filharmonii Opolskiej.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza w dniu 10 października 2014 r., o godz. 18.30 do Filharmonii Opolskiej na prezentację wystawy „Słowa moje spadochrony. Horst Bienek 1930-1990”. Słowo wstępne wygłosi dr hab. Daniel Pietrek z Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego.

 

 

 

Wystawę przygotowała Bawarska Akademia Sztuk Pięknych w Monachium, w której Horst Bienek przez wiele lat był dyrektorem sekcji literackiej. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przetłumaczył ją na język polski i zaprezentował górnośląskiej publiczności. Ma ona charakter objazdowy i zaprezentowano ją już w wielu miejscowościach. Głównym zamiarem wystawy "Słowa, moje spadochrony. Horst Bienek 1930-1990" jest nie tylko przybliżenie postaci słynnego gliwickiego pisarza, ale również szerzenie porozumienia miedzy Polską a Niemcami. Prezentowana wystawa była pierwszym tego typu przedsięwzięciem dotyczącym życia i twórczości Horsta Bienka.

Poprzez prezentację wystawy pragniemy włączyć się w program 11. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. 

Wystawę będzie można obejrzeć w Filharmonii Opolskiej do 26 października 2014 r. 

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych dwujęzycznych, edukacyjno-historycznych wystaw o tematyce regionalnej.

Nasze wystawy dotykają zarazem tematów aktualnych, jak i historycznych, regionalnych, jak i międzynarodowych, łączą kulturę, politykę i sport, indywidualne historie życia i losy narodów w kontekście europejskim.

Wszystkie wystawy można BEZPŁATNIE wypożyczyć. Więcej informacji w zakładce WYSTAWY.« wsteczKONTAKT
Andrea Halenka

Główny Koordynator Projektów

Tel. 77 402 51 05

e-mail: andrea.halenka@haus.pl

PARTNERZY