Logo DWPN 1%

Śląskie Lato Muzyczne NIEMIECCY ROMANTYCY
Dodaj do ulubionychW czwartek, 7 sierpnia br. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, odbył się znakomity koncert „Niemieccy romantycy” w ramach festiwalu „Śląskie Lato Muzyczne”. Dziękujemy wszystkim gościom, artystom i partnerom za wspólnie spędzony wieczór pełen wspanialej muzyki i poezji. 

 

 

 

 

 

 

Już po raz trzeci Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zorganizował wraz z Deutsche Oper Berlin oraz Tomaszem Tomaszewskim, Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne. Koncert pt. „Niemieccy Romantycy” z udziałem szacownych gości odbył się 7 sierpnia br. (czw.) o godz. 19:00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W programie koncertu „Niemieccy Romantycy” znalazł się występ sławnego kwintetu fortepianowego Franza Schuberta pt. „Pstrąg” oraz poezje niemieckich poetów doby romantyzmu: Friedricha Hölderlina, Heinricha Heine, Heinricha von Kleista oraz urodzonego na Śląsku Josepha von Eichendorffa. W koncercie udział wzięli:

 

Tomasz Tomaszewski - skrzypce
Michał Micker
- altówka
Katarzyna Polonek
- wiolonczela
Leszek Sokołowski
- kontrabas
Adam Tomaszewski
- fortepian
Michał Świtała
 - recytacje

Patronat honorowy nad koncertem objął Andrzej Kotala, Prezydent Miasta Chorzów.

Dziękujemy wszystkim gościom, artystom i partnerom za wspólnie spędzony wieczór pełen wspanialej muzyki i poezji.  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej