Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychW czerwcowe niedzielne popołudnie spotkały się rodziny wychowujące lub zamierzające wychowywać swoje pociechy dwujęzycznie.

Na spotkanie rodzin dwujęzycznych, organizowane w ramach kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”, do gospodarstwa agroturystycznego „Lipińscy” w Przysieczy dotarło około 25 rodzin z województwa śląskiego i opolskiego.

 

 

 

Po krótkim powitaniu wręczyliśmy nagrody w konkursie „Bohaterowie kampanii Bilignua”. Zwyciężczyni Karolina Kupka z Węgier otrzymała tablet oraz wybrane publikacje DWPN, natomiast Emilia Zych z Przywór jako wyróżnienie otrzymała grę edukacyjną do nauki j. niemieckiego wraz z wybranymi publikacjami. Wyróżniona Nikola Droździok z Kochcic wraz z rodzicami ze względu na dużą odległość nie mogła być obecna na spotkaniu.

W kolejnej części spotkania uczestnicy zostali podzieleni. Dzieci pod opieką animatorów majsterkowały i brały udział w zabawach ruchowych.

Rodzice z kolei mieli okazję poznać się nawzajem i podzielić się swoimi doświadczeniami w wychowaniu dwujęzycznym dzieci. Tematem przewodnim w grupie dorosłych były proste gry, które z powodzeniem można zastosować w edukacji j. niemieckiego. Rodzice, podzieleni na 5 grup, pod okiem p. Andreasa Kotza z Instytutu Goethego w Krakowie, wypróbowali gry memory, domino oraz grę planszową w j. niemieckim. P. Kotz przedstawił również tegoroczny projekt Instytutu Goethego pt. „Instynkt gry”, w ramach którego stworzono zestaw gier, które z powodzeniem wykorzystać można do efektywnej nauki j. niemieckiego.

Zwieńczeniem spotkania był grill oraz wspólne spędzenie reszty popołudnia. Dzieci rozbiegły się po całym gospodarstwie, oglądały zwierzęta i obległy plac zabaw. Najmłodsi otrzymali również zestawy gadżetów wraz z magazynami KEKS oraz poradnikiem dla rodziców.

 « wsteczKONTAKT
Julianna Pawleta

DWPN Opole

tel. 77 402 51 05

e-mail: julianna.pawleta@haus.pl

PARTNERZY

Organizator:

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Na zlecenie:

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Finansowanie:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Federalnej Niemiec