Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych



LOGOGRAFOWIE. Odra - przepływ idei. Call for Artists.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają artystów z Polski i Niemiec do wspólnej pracy, której celem będzie uchwycenie opolskiego genius loci, ze szczególnym uwzględnieniem przepływającej przez serce miasta rzeki - Odry.

 

 

 

„LOGOGRAFOWIE” to cykliczny projekt polegający na współpracy artystycznej między twórcami z różnych części Europy a lokalnym środowiskiem województwa opolskiego. Pierwsza edycja projektu zorganizowana przez Galerię Sztuki Współczesnej odbyła się w 2013 r.

Podczas trwającego około sześciu dni rejsu z Frankfurtu nad Odrą do Opola artyści znajdujący się na pokładzie barki będą pracować twórczo, w swobodny sposób nawiązując do aktywności logografów. Forma działań podczas rejsu ma charakter otwarty. Możliwe są wypowiedzi za pomocą wszystkich współczesnych narzędzi sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem tych o charakterze dokumentarnym (fotografia, wideo, audio etc.).

Po przycumowaniu do opolskiego brzegu artyści podzielą się wrażeniami z podróży, wchodząc w interakcje z lokalną społecznością w trakcie różnego rodzaju akcji i interwencji na terenie miasta.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22.05.2014 r.

Pobyt studyjny oraz wystawa odbędą się w okresie 23.07–24.08.2014 r. (daty zostaną sprecyzowane po zakończeniu rekrutacji).

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie Galerii.

http://www.galeriaopole.pl/pl/call-for-artists-0

Kontakt:

Galeria Sztuki Współczesnej

tel. +48 77 402 12 35, + 48 696 838 409

 e-mail: info@galeriaopole.pl



« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej