Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Archiwum Historii Mówionej” – rekordowa liczba zgłoszeń do tegorocznej edycji!!

„Warto kibicować młodym ludziom i namawiać ich do aktywności społecznej - ważne jest to, żeby młodzi i aktywni ludzie chcieli się wypowiadać na tematy ważne dla regionu, żeby się z nim utożsamiali i stanowili jego siłę napędową” - mówi nauczyciel z województwa śląskiego współpracujący z Domem Współpracy Polsko – Niemieckim.

Jesteśmy dumni z faktu, iż V edycja projektu, cieszy się tak ogromnym powodzeniem wśród młodzieży województwa opolskiego i śląskiego. W tym roku podbity został rekord liczby zgłoszeń! Fakt ten świadczyć może, iż nasze Archiwum Historii Mówionej daje młodym ludziom niepowtarzalną okazję do poznania historii swego Heimatu/ojczyzny lokalnej przez pryzmat wyjątkowych wspomnień, wyjątkowych świadków historii.

Z pośród sześćdziesięciu nadesłanych zgłoszeń do projektu możemy zakwalifikować tylko dwudziestu uczestników. Aby wybrać najlepszą dwudziestkę, zorganizowaliśmy rozmowy kwalifikacyjne do projektu, które odbyły się 13 czerwca br. w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej. Spotkanie dla młodzieży z województwa śląskiego natomiast odbyło się w siedzibie gliwickiej dnia 14 czerwca br.

Podczas rozmowy młodzi kandydaci nie tylko prezentowali siebie pod kątem językowym, lecz także wypowiadali się na temat znajomości otoczenia – Mniejszości Niemieckiej w Polsce oraz historii swojego środowiska regionalnego i rodzinnego. Rozmowy kwalifikacyjne zakończyły się sukcesem – wybrano dwudziestu najlepszych.

Zapraszamy na fotoreportaż!!!« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej