Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychWięcej dla regionu = więcej języków! Czyli nowa publikacja DWPN pt. „Europejska karta języków regionalnych lub mniejszościowych jako narzędzie europejskiej polityki kulturalno-językowej”

Mamy przyjemność przedstawić Państwu naszą najnowszą publikację, która jest owocem konferencji popularnonaukowej o tym samym tytule, zorganizowanej przez DWPN i Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w Kamieniu Śląskim w dniu 29 maja 2012 roku.

Gółwnym celem zarówno publikacji jak i samej konferencji jest uświadomienie różnych grup społecznych o istotnych kwestiach, jakie reguluje Europwjska karta języków regionalnych lub mniejszościowych, która pozostaje nie znanym społecznie dokumentem.

Zamieszczone w publikacji referaty, wygłoszone podczas owej konferencji, stanowią doskonałe i bogate źródło informacji na temat tego ważkiego europejskiego uregulowania. Zarówno teoretycy, jak i praktycy zajmujący się tymi aspektami dzielą się w niej swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym korzystania z regulacji Karty.

Mamy nadzieję, że lektura tego wydawnictwa stanie się inspiracją do promowania języków regionalnych i mniejszościowych oraz wzmocnienia ich znaczenia nie tylko w swoim środowisku, ale także w życiu publicznym.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej wyjątkowej oferty. Publikację można nabyć w cenie 15 zł w opolskiej siedzibie DWPN przy ul. 1-go Maja 13/2 w Opolu lub w Gliwicach, przy ul. Bojkowskiej 37.
« wsteczKONTAKT
Julianna Pawleta

tel. 77 40 25 105

fax: 77 40 25 115

e-mail: julianna.pawleta@haus.pl