Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychBroszura „Glywitz – Gleiwitz – Gliwice. Wszystkie oblicza miasta”

Broszura „Glywitz – Gleiwitz – Gliwice. Wszystkie oblicza miasta”

 

Broszura w zwięzły i przystępny dla każdego sposób opisuje historię wielokulturowego miasta, może też pełnić rolę polsko – niemiecko - angielskiego przewodnika.

W 2016 roku ukazała się wystawa objazdowa „Glywitz – Gleiwitz – Gliwice. Wszystkie oblicza miasta”, poświęcona historii Gliwic. Wystawa jest wypożyczana szkołom i innym instytucjom, które są zainteresowane dziejami miasta. Została ona dobrze przyjęta przez wielu zwiedzających i do dziś cieszy się dużą popularnością. Dlatego zostało zaplanowane wydanie broszury, która z jednej strony jest uzupełnieniem wystawy, a z drugiej może pełnić rolę swoistego przewodnika po wielokulturowym mieście.

  Broszurę można nabyć w księgarni internetowej HAUSbooks: http://hausbooks.pl/pl/ksiegarnia/broszura-glywitz-gleiwitz-gliwice-wszystkie-oblicza-miasta

Gliwice to miasto bogate w tradycje, a ich korzenie tkwią w wyjątkowym połączeniu niemieckich, polskich, czeskich i żydowskich dóbr kultury. Nasza broszura opowiada o niemieckiej historii miasta, ponieważ nie ma żadnego wydawcy, który zajmowałby się niemieckimi zabytkami w Gliwicach. Została wydana w trzech językach: niemieckim, polskim oraz angielskim. Treść opracował koneser, historyk i ekspert Dawid Smolorz. Teksty są zwięzłe, proste i mają charakter popularno-naukowy, dzięki czemu mogą być zrozumiałe dla przeciętnego odbiorcy. Partnerem projektu jest Muzeum w Gliwicach, dzięki któremu uzyskaliśmy dostęp do niezbędnych zdjęć archiwalnych.

 

Wszystkich zainteresowanych do wypożyczenia wystawy zachęcamy do kontaktu.« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej