Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Pewnego razu na Zachodzie.” Seria filmów o Opolu i regionie – dostępna na płytach CD

Seria filmów o Opolu i regionie, których premiera miała miejsce na kanale TVP Historia.

W ramach filmowej serii pt. „Pewnego razu na Zachodzie” będzie można otrzymać bezpłatną płytę z nagraniem czterech odcinków filmów krótkometrażowych o regionie opolskim, które przedstawiają dawną obyczajowość oraz historię Opola i regionu. Seria autorstwa Dagmary Spolniak zrealizowana niesztampowo, z humorem, przybliży widzom historię mniej znaną. Każdy z odcinków poprzedzony jest czołówką w klimacie westernowego pojedynku oraz zapowiedzią.

Tematyka poszczególnych odcinków:

„O jeziorze, którego nie było” - o historii powstania Jezior Turawskich, pałacu w Turawie i jego mieszkańcach,

„Gdzie jest Fryderyk” – czarna i biała legenda o Fryderyku Wielkim, a w tym o bitwie przesądzającej o losach Śląska i jak to się stało, że pomnik Fryderyka dzwoni w Kościele Św. Trójcy w Opolu,

„Tygrysy” – dzielnica „Zaodrze” i jej klimat sprzyjający typom spod ciemnej gwiazdy, bandytom i paniom, trudniącym się najstarszym zawodem świata - przez lata uznawana za miejsce, w które lepiej nie zapuszczać się po zachodzie słońca,

„Teatr jednego aktora” – Emin Pasza w roli głównej, czyli można się w Opolu nad Młynówką urodzić, zrobić wielka karierę i trafić do encyklopedii.

 
W celu otrzymania płyty promocyjnej z wszystkimi odcinkami serii prosimy o kontakt z koordynatorką, panią Magdaleną Prochota, magdalena.prochota@haus.pl, tel.: 77 402 51 05.

Płyty będą dostępne w naszych biurach od 20.12.2017 roku.« wsteczKONTAKT

Magdalena Prochota
e-mail: magdalena.prochota@haus.pl
tel.: 77 402 51 05

PARTNERZY